0,00 TL

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kargo Ücreti 75 TL dir

info@mavikutu.com.tr

0 232 332 25 28

0,00 TL

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Home Kitap Gece Yarısı Kütüphanesi – MaviKutuTR

Gece Yarısı Kütüphanesi - MaviKutuTR

107,02 TL
Stok No : MKT-78299

 

42 Dile Çevrilen Uluslararası Çoksatan

2020 Goodreads Yılın En İyi Romanı

"Yaşamla ölüm arasında bir kütüphane var," dedi. "Bu kütüphanedeki raflar sonsuza kadar gider. Her kitap yaşamış olabileceğin başka bir hayatı yaşama şansını sunar sana. Farklı seçimler yapmış olsan, şu an nasıl bir hayatın olacağını görürsün.
Pişmanlıklarını telafi etme şansın olsaydı, bazı konularda farklı davranır mıydın?"

Nora Seed berbat halde. Kedisi öldü. İşinden kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. Art arda alınmış kötü kararların sonucunda bir kütüphanede buluyor kendini. Zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde, sonsuz sayıda kitabın ortasında... Kitapların her birinde Nora'nın farklı bir hayatı yazılı. Başka kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatlar.

Farklı kariyerler, farklı eşler, farklı arkadaşlar, farklı şehirler arasında gidip gelen Nora'nın aklı sorularla doluyor. Mutluluk sadece önemli sandığımız seçimlerde mi gizli? Yanlış giden her detayın sorumlusu gerçekten biz miyiz? Hayatı yaşanılır kılan ne? Yanlış bir karar insanın tüm hayatına mal olabilir mi?

İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden Matt Haig; Nora'nın pişmanlıklara, ihtimallere ve yeniden seçme imkanına dair çıktığı bu yolculukta, ona eşlik edecek okurlara sürükleyici ve insanın en temel sorunlarını konu alan bir kurgu sunuyor.

"Değişmesini istediğimiz bir dünyada hep birlikte sıkışıp kalmışken, tam zamanında yazılmış bir modern çağ masalı, günümüzün Şahane Hayat'ı."
Jodi Picoult

"Kitapların yaşamı değiştirme gücünü kutlayan, içtenlikle ve mizahla yazılmış, baştan çıkarıcı bir roman."
Sunday Times

"Matt Haig sözcükleri konserve açacağı gibi kullanıyor. Konserve de biziz."
Jeanette Winterson

2020 Goodreads Okur Ödülleri'nde En İyi Kurgu Ödülü'nü kazanan Gece Yarısı Kütüphanesi kitabı, okurlarına ihtimallerin sonsuzluğunu sorgulatıyor. Yazar Matt Haig Gece Yarısı Kütüphanesi kitabını yaşayamadığımız yaşamlara üzülmek yerine elimizdekilerle yetinmek ve var olan kazanımlarımızı geliştirmek için kaleme almıştır. Konusu ile büyük merak uyandıran kitap; Nora'nın pişmanlıklar, olasılıklar ve yeniden seçim olasılığı arasındaki yolculuğunu anlatıyor.

Yayıncıdan

geceyarisikutuphanesi1geceyarisikutuphanesi1

gyk1gyk1

gyk2gyk2

gyk3gyk3

matthaigmatthaig

Matt Haig

Kitapları bugüne kadar kırktan fazla dile çevrilen ve pek çok ülkede çoksatanlar listelerine giren MATT HAIG, Domingo Yayınevi'nden çıkan Gece Yarısı Kütüphanesi, Zamanı Durdurmanın Yolları, Nevrotik Bir Gezegenden Notlar, İnsanlar, Yaşama Tutunmak İçin Nedenler ve Rahatlama Kitabı'nın yanı sıra The Radleys, The Possession of Mr. Cave, The Dead Fathers Club ve The Last Family in England kitaplarının yazarıdır.

Ayrıca Haig, yazdığı çocuk ve genç yetişkin kitaplarıyla Blue Peter Kitap Ödülü’nü kazanmış, üç kez Carnegie Madalyası’na aday gösterilmiştir.

geceyarisikutuphanesi6geceyarisikutuphanesi6

Zor günlerden çıkarılmış derslerin ve öyle zamanlarda iyi hissettirecek önerilerin derlemesi. Bir dostun aklına, sarılmanın huzuruna ve umudu hatırlamaya ihtiyaç duyduğunuzda elinizde olmasını isteyeceğiniz bir kitap. Profesör Andrew Martin, dünyanın en büyük matematik bilmecesini çözmeyi başardıktan sonra ortadan kayboluyor; geri döndüğünde ise kendini “yabancı bir tür” arasındaymış gibi hissediyor. Kim bu adam? İnsanlığa bakışını değiştiren şey ne olabilir? Tom Hazard’ın tehlikeli bir sırrı var. 41 yaşında sıradan bir tarih öğretmeni gibi görünse de nadir bir hastalık yüzünden aslında yüzyıllardır hayatta. Ama şimdi tek istediği, normal bir hayat sürmek. Matt Haig, haberlerden sosyal medyaya, iş ortamından bağımlılıklara çevremizi kuşatan etkenlerin “nasıl hissettiğimiz” üstündeki etkisini anlamaya, dijital çağın törelerini sorgulamaya, daha serinkanlı olmaya çağırıyor. Bu kitap Matt Haig'in neden atlamadığının, nasıl iyileştiğinin, anksiyete ve depresyonla yaşamayı nasıl öğrendiğinin hikâyesi.

Yayıncı ‏ : ‎ Domingo Yayınevi; 1. basım (1 Haziran 2021)
Dil ‏ : ‎ Türkçe
Kağıt Kapak ‏ : ‎ 282 sayfa
ISBN-10 ‏ : ‎ 6051981837
ISBN-13 ‏ : ‎ 978-6051981833
Boyutlar ‏ : ‎ 20.8 x 1.8 x 13.8 cm

*

Kitap > Bilim Kurgu ve Fantastik > Bilim Kurgu

.
May 26, 2024 19:13:28 UTC

.
MaviKutu.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Gece Yarısı Kütüphanesi – MaviKutuTR” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ürünler

MaviKutu