0,00 TL

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Kargo Ücreti 75 TL dir

info@mavikutu.com.tr

0 232 332 25 28

0,00 TL

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Home Genel Cumhuriyet’in 100 Günü – İnkılabın Ayak Sesleri – MaviKutuTR

Cumhuriyet'in 100 Günü - İnkılabın Ayak Sesleri - MaviKutuTR

93,50 TL
Stok No : MKT-96377

 

Anadolu'ya ilk çıktığı günden başlayarak, Mustafa Kemal'in hangi engellerle karşılaştığını hiç düşündünüz mü? Erzurum Kongresi'ndeki delegelerin ona muhalefet ettiğini, Sivas Kongresi'ne yeteri kadar insanın gelmediğini biliyor muydunuz? İstanbul'da son Osmanlı meclisi toplanırken Ankara'da yapayalnız beklemek zorunda kalan bir aksiyon adamının içinde kopan fırtınaları tahmin edebilir misiniz? TBMM'nin Meclis-i Mebusan'ın devamı olduğundan haberdar mısınız? Peki ya, Milli Mücadele'nin mimarlarının nihai zaferden sonra nasıl birbirlerine düştüğünden?

İlanının üzerinden tam bir asır geçti. Ancak Cumhuriyet'in kuruluş dönemi hala anlaşılmayı ve ezbere sloganlardan kurtarılmayı bekliyor. Emrah Safa Gürkan, Cumhuriyet'in dönüm noktası olan 100 günü kaleme alırken bilindik kabullerin ötesine geçiyor. En yakınındakiler tarafından defalarca yalnız bırakılan Mustafa Kemal'in 600 yıllık müesses nizamı nasıl ince bir stratejiyle tasfiye ettiğini ortaya koyuyor.

Bu kitap, yorgun bir imparatorluğun yüzlerce yıldır yapamadığını yapacak genç bir cumhuriyetin doğuşunun hikayesi. Aksayan planların, kaygan ittifakların, saklanan niyetlerin, ama en nihayetinde tartışmasız bir zaferin öyküsü.

Emrah Safa Gürkan, Cumhuriyet'in 100 Günü - İnkılabın Ayak Sesleri ve Cumhuriyet'in 100 İsmi - Büyük Devrimin Portreleri'nde bir şeyi kesin olarak görmemizi sağlıyor: Bir büyük liderin önderliğinde genç yaşlı binlerce insanın çabasıyla yaratılan ve şimdi bir asırlık çınar gibi kök salan Türkiye Cumhuriyeti'ni var etmek, bir "mucize"den çok daha fazlasını gerektirmişti.

Ayak sesleri günbegün yaklaşan inkılapları bir bir uygulamaya koymanın vakti işte nihayet gelmiştir. Önümüzdeki yıllar harap bir ülkenin, bitap bir toplumun baş döndürücü bir hızla değişmesine, modern Türkiye'nin ortaya çıkmasına tanık olacaktır.
Emrah Safa Gürkan

Yayıncı ‏ : ‎ Mundi; 1. basım (2 Mayıs 2023)
Dil ‏ : ‎ Türkçe
Kağıt Kapak ‏ : ‎ 400 sayfa
ISBN-10 ‏ : ‎ 625637732X
ISBN-13 ‏ : ‎ 978-6256377325
Boyutlar ‏ : ‎ 21 x 13.5 x 2.5 cm

*

Kitap > Tarih > Orta Doğu

.
Feb 25, 2024 16:23:16 UTC

.
MaviKutu.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Cumhuriyet’in 100 Günü – İnkılabın Ayak Sesleri – MaviKutuTR” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ürünler

MaviKutu